Pielgrzymka do Częstochowy

Dnia 14 czerwca 2018 r. o godz. 06:00 dzieci pierwszokomunijne z klasy III wyruszyły na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski. W pielgrzymce uczestniczył Ks. Proboszcz Jerzy Koma, pani Maria Koprucha oraz rodzice. Wszyscy chcieliśmy podziękować Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za dar I Komunii Świętej.

Na Jasnej Górze mieliśmy okazję zwiedzić najciekawsze miejsca takie jak: Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał, a także Muzeum 600-lecia. Dzięki temu dzieci miały szansę zapoznać się ze znaczeniem Jasnej Góry w dziejach Polski. O godz. 16:45 ks. Jerzy Koma przed cudownym obrazem Matki Bożej odprawił Mszę Świętą w intencji dzieci i ich rodziców. Każdy z nas miał również czas wolny na zakupienie pamiątek lub indywidualną modlitwę. Zrobiliśmy również kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć. Zgromadziliśmy się razem o godz. 21:00 na Apelu Jasnogórskim, aby jeszcze raz zawierzyć swoje życie Maryi Królowej Polski, modląc się z ludźmi z całego świata dziesiątką różańca i śpiewając pierwszy hymn Polski „Bogurodzica”. Gdy wszyscy wrócili do autokaru wyruszyliśmy w drogę powrotną. Odjechaliśmy z parkingu około 22.00. Podróż przebiegła spokojnie. W Chłaniowie byliśmy około godz. 03:00. Mimo zmęczenia byliśmy bardzo zadowoleni z pielgrzymki. Zapewne każdy czuł się lepiej, gdy wrócił do domu po modlitwie i czynnym udziale w podróży do duchowej stolicy Polski. Wspólne pielgrzymowanie łączy się z niezapomnianymi przeżyciami, integruje dzieci na innej płaszczyźnie niż życie szkolne. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wszystko.