Dzień Dziecka w naszej szkole

Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością

Antoine de Saint – Exupéry

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu klasy, szczególnie wycieczka do pobliskiego lasu z okazji Dnia Dziecka. To święto obchodzone jest niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest 1 czerwca.

W środę 30 maja 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wyprawę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. Całą trasę pokonaliśmy pieszo. Przypomnieliśmy sobie przy okazji jak przyjemnie jest wędrować na świeżym powietrzu polną drogą. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące w niej zmiany. Często słyszeliśmy przepiękny śpiew ptaków. Gdy doszliśmy na miejsce, panie wychowawczynie wraz z najstarszymi uczniami przygotowały i rozpaliły ognisko, na którym wszyscy piekli przepyszne kiełbaski i pianki. Po posiłku mogliśmy się wspólnie pobawić. Była pogoń i poszukiwanie ukrytego skarbu, chowanie się przed poszukującym oraz podchody i budowanie szałasów z gałęzi. Wielką atrakcją, szczególnie dla maluchów, był konkurs malowania twarzy. Wszyscy podeszli do niego z wielkim zapałem. Piknik w lesie był bardzo udany. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o tym, że ten dzień był naprawdę wspaniały. Z pewnością go powtórzymy.