V Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca

W niedzielę 4 czerwca 2017 r. przy zalewie w Żółkiewce, podczas obchodów Dnia Dziecka, odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki i Tańca. Organizatorami festiwalu byli: Wójt Gminy Żółkiewka, Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce oraz Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

Wszystkich zebranych powitali: Pani Anna Podgórska – Dyrektor Ośrodka Kultury Samorządowej w Żółkiewce oraz Pan Jacek Lis – Wójt Gminy Żółkiewka. Festiwal rozpoczął się gościnnym występem zespołu DZHERELO ze Lwowa. Prezentacje taneczne i wokalne oceniało jury w składzie: Krystyna Kobylańska – instruktor tańca, Dorota Podgórska – Drozd – nauczyciel muzyki, Marek Majewski – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki powiatu krasnostawskiego.

Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Festiwalu Piosenki: Daniel Zdybel z klasy III, który zaśpiewał piosenkę „Nie zapomnij” i Małgorzata Chwałek z klasy VI, która zaśpiewała piosenkę „Tamta dziewczyna”. W dalszej kolejności zostały ogłoszone wyniki przez przewodniczącego komisji Marka Majewskiego. Werdykt brzmiał następująco:

• w I grupie wiekowej do lat 9, w kategorii konkursowej solista, I miejsce zajął Daniel Zdybel ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie,
  • w II grupie wiekowej do lat 12, w kategorii konkursowej solista, III miejsce zajęła Małgorzata Chwałek ze Szkoły Podstawowej w Chłaniowie.

Jury wręczyło zwycięzcom statuetki, nagrody rzeczowe oraz dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Wójta Gminy Żółkiewka, Ośrodek Kultury Samorządowej w Żółkiewce. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezpłatny wstęp na zjeżdżalnie i dmuchane zamki.

Uczniów przygotowały panie: Anna Chmura i Dorota Kiełbasa. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej o naszych osiągnięciach przeczytasz tutaj.