Wigilia szkolna – Przyjdź Dzieciątko Jezus!

Dnia 22 grudnia 2017 r. o godz. 09:15 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z udziałem nauczycieli, wychowawców i uczniów. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku wystawili jasełka bożonarodzeniowe pt. Przyjdź Dzieciątko Jezus! Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie spotkania wigilijnego byli: Ksiądz Proboszcz Jerzy Koma, Renata Rząd i Maria Koprucha. W jasełkach brały udział dzieci z klasy: IV,V,VI i VII.  W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazujących ludzi podążających do Betlejem, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.  Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa. Do Nowonarodzonego Jezusa przychodziły różne osoby: pasterze, królowie, paź, królewna i dwoje dzieci. Wszyscy witali małego Jezusa, przynosili dary, śpiewali kolędy. Aniołowie radośnie nucili Gloria. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. W drugiej części spotkania po przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa przez Księdza Proboszcza i po złożeniu życzeń wszyscy uczestnicy dzielili się opłatkiem – znakiem miłości chrześcijańskiej. Atmosferę bożonarodzeniową sprzed dwóch tysięcy lat przypominały kolędy śpiewane przez dzieci i solistów tj. Małgorzatę Chwałek z klasy VII i Daniela Zdybla z klasy IV. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Marta Magier złożyła wszystkim życzenia i podziękowała nauczycielom, wychowawcom i całej społeczności uczniowskiej za wspólne świętowanie.

Boże Narodzenie to tajemnica dzielenia się i obdarowywania. Niech w stajence naszych serc ciągle rodzi się Dzieciątko Jezus. Niech staje się naszą jedyną Drogą, Prawdą i Życiem. Niech światło Jego miłości rozświetli naszą codzienność i daje nam siłę do wypełniania misji, którą On sam nam powierzył. Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku 2018. Przyjdź do naszych serc Dzieciątko Jezus!