Wigilia szkolna – Bądź uwielbione Boże Dziecię

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i pracownicy naszej szkoły to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się na wspólnej wigilii szkolnej. Dnia 21 grudnia 2018 roku w sali, która była pięknie przystrojona rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Kolęda „Mizerna cicha” wprowadziła nas w niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Następnie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt. „Bądź uwielbione Boże Dziecię” przygotowane przez dzieci z klasy: V, VI i VIII. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie spotkania wigilijnego były Panie Renata Rząd i Maria Koprucha.

Jasełka były zaproszeniem do adoracji Boga, który jest Bogiem miłości i nadziei nie tylko dla nas, ale dla wszystkich ludzi. Do Bożej Dzieciny przychodzili aniołowie, pasterze i królowie. Pragnęli oni razem z Maryją i św. Józefem adorować Boga. Dzieci modliły się prostymi słowami: „Niech nasze gorące serca Cię ogrzewają. Niech nasze śpiewy Cię radują. Prosimy Cię, Boże Dziecię, zostań z nami, zamieszkaj z nami w domu, w szkole, w kościele i w naszej Ojczyźnie. Błogosław nam.” Śpiewając kolędę „Pokój w Nowym Roku” modliliśmy się, aby radość płynąca z przyjścia Zbawiciela ogarnęła cały świat.

W drugiej części spotkania po przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa wszyscy uczestnicy dzielili się opłatkiem – znakiem miłości chrześcijańskiej. Atmosferę bożonarodzeniową sprzed dwóch tysięcy lat przypominały kolędy śpiewane przez dzieci. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Marta Magier złożyła wszystkim życzenia i podziękowała nauczycielom, wychowawcom i całej społeczności uczniowskiej za wspólne świętowanie. Niech Boże Dziecię narodzi się w naszych sercach, a blask Betlejemskiej Nocy nocy rozjaśni i ogrzeje nasze domy, umocni miłość, da nową nadzieję.

Życzymy wszystkim radości z Bożego Narodzenia, która jest radością z Boga samego, który chce pojawić się w naszym życiu, aby przez nas promieniować na innych ludzi. Niech rodzące się Boże Dziecię rozświetli nasze ciemności, niech zabłyśnie nadzieją na kolejny rok, który jest przed nami. Niech da pewność wiary w tego, który codziennie chce się w nas rodzić i dawać nam nowe życie. Radosnych Świąt!