Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Poprzedziła ją Msza Święta w Kościele św. Mateusza w Chłaniowie, którą odprawił ks. Jerzy Koma. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie rozpoczęła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowały uczennice klasy VI pod kierunkiem p. Marii Koprucha i p. Renaty Rząd. Pani dyrektor Marta Magier serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych, przekazała najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym i życzyła wszystkim owocnej pracy.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. Na zakończenie inauguracji nowego roku szkolnego uczniowie kl. IV, V i VI wraz z opiekunami udali się pod pomnik, aby oddać hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom Chłaniowa i Władysławina.