Dzień Rodziny

30 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Na tę wyjątkową akademię przybyli najważniejsi goście – rodzice.

Święto Rodziny zainaugurowała pani dyrektor Marta Magier, która serdecznie powitała zaproszonych gości i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

Następnie odbył się program słowno – muzyczny przygotowany przez dzieci z klas 0 – III pod opieką wychowawczyń: Anny Chmura, Marii Koprucha i Bożeny Kwiatkowskiej. Zebrani rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy dzieci. Uczniowie dali wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich i wokalnych. Wszyscy goście nagrodzili występ wielkimi brawami. Była to okazja do spędzenia razem miłych chwil, złożenia przez dzieci podziękowań swoim rodzicom za troskę, dobre słowa, a przede wszystkim za miłość, której nic nie zastąpi. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń czekała niespodzianka – prezenty dla rodziców.

Następnie odbył się popis umiejętności wokalnych ucznia klasy III Daniela Zdybla oraz uczennicy klasy VI Małgosi Chwałek.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie pt. Dyzio przygotowane przez uczniów klas IV – VI promujące zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie. Uczniowie pod opieką pani Ewy Kniaź-Pawelczyk i pani Agnieszki Celińskiej w humorystyczny sposób zaprezentowali tematyczne scenki.

Ostatnim punktem imprezy była degustacja sałatek warzywnych i owocowych przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.