Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Dnia 22.01.2018 roku o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej w Chłaniowie odbyła się uroczystość z okazji ich święta. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To spotkanie było pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Na wstępie pani dyrektor Marta Magier przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami  przygotowali program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Obecnym na spotkaniu zapadł w pamięci występ dwojga solistów – Małgorzaty Chwałek z klasy VII i Daniela Zdybla z klasy IV – którzy wykazali się kunsztem śpiewając przepiękne kolędy.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Uczniowie poczuli się prawdziwymi gospodarzami  tej uroczystości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dzięki mądrości życiowej starszych osób życie staje się lżejsze i piękniejsze. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Podziękowania ślemy dla państwa Barbary i Henryka Szewczyków, którzy ofiarowali słodkości dla wszystkich dzieci.