Droga Krzyżowa – „Z Jezusem Miłosiernym”

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej szkole pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego też 12 kwietnia w piątek 2019 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu refleksyjno – modlitewnym pt. Droga Krzyżowa – „Z Jezusem Miłosiernym”. Świąteczny program przygotowali uczniowie z klasy: IV, V, VI i VIII pod kierunkiem pani Marii Koprucha. Święta Wielkanocne to okazja do wspólnego spotkania uczniów, nauczycieli i wychowawców szkoły. Kolejne części programu wprowadzały nas w podniosły i refleksyjny nastój Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Obraz ten dopełniły wielkopostne pieśni wykonane przez naszych uczniów i dekoracja, która przybliżała nam charakter chrześcijańskiego świętowania. W dalszej części spotkania pani Dyrektor Marta Magier podziękowała młodym artystom występującym na szkolnej scenie oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Następnie wszyscy dzieliliśmy się chlebem i jajkiem wielkanocnym. Na spotkaniu było po prostu świątecznie i wyjątkowo. Poczuliśmy zbliżające się święta. Rozstaliśmy się w pokoju i radości. Dzięki takim spotkaniom pielęgnujemy tradycję i czujemy się wspólnotą. Dziękujmy Jezusowi za Jego zwycięstwo: życia nad śmiercią, światła nad ciemnością, dobra nad złem, nadziei nad zwątpieniem, miłości nad nienawiścią. Głębokie przeżycie Triduum Paschalnego niech nas uzdolni do mężnego wyznawania wiary i prowadzenia ewangelicznego stylu życia według wskazań i nauki Jezusa. Każde spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem niech będzie światłem rozjaśniającym drogi naszego życia. Starajmy się przyzywać mocy Ducha Świętego, by być apostołami Bożej miłości i duchowego Zmartwychwstania. ALLELUJA!!! JEZUS ŻYJE!!! BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!!!