Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne

17 grudnia 2021 roku o godz. 12:00 w naszej szkole odbyła się krótka adoracja Dzieciątka Jezus w żłóbku. Uczniowie z koła teatralnego „Tremo” pod opieką pani Marii Koprucha przygotowali modlitwy, wiersze i kolędy o tematyce bożonarodzeniowej. W dekoracji sceny i oprawie muzycznej pomagały panie: Bożena Kwiatkowska i Dorota Kalamon. Na wstępie Ewangelię o Narodzeniu Jezusa przeczytał uczeń klasy VIII Daniel Zdybel. Następnie młodzi artyści w świątecznej scenerii recytowali wiersze o wigilii, aniołach, pasterzach, królach i szopce. Wiersze były przeplatane kolędami i pastorałkami. W dalszej części uczniowie z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umieli, mówili o najważniejszych symbolach świąt Bożego Narodzenia: wieczerzy wigilijnej, choince, żłóbku, świecy, pustym miejscu przy stole, sianku, białym obrusie i prezentach. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły życzenia świąteczne Gronu Pedagogicznemu, rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły. Życzyli wszystkim, błogosławionych, pełnych pokoju, miłości i radości świąt Bożego Narodzenia. Pomyślności w pracy zawodowej i życiu rodzinnym oraz obfitości darów od Boga, który stał się człowiekiem.