11 listopada – Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tę uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Marii Koprucha – opiekuna koła teatralnego „Tremo”. W przygotowaniach programu i dekoracji pomagała także pani Bożena Kwiatkowska. Oprawę muzyczną i pieśni patriotyczne opracował i przygotował pan Sławomir Kwiatkowski. Montaż słowno – muzyczny prezentowany przez uczniów był okazją do refleksji czym dla nas jest Polska, a także kim my jesteśmy dla Polski. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterozwrotkowego hymnu narodowego przez wszystkich uczniów i nauczycieli o godz. 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które zachęcały, aby kochać swoją Ojczyznę, czuć się jej częścią, działać dla jej dobra i być zawsze gotowym wiele dla niej poświęcić. Przesłaniem części artystycznej było także ukazanie idei patriotyzmu, abyśmy pamiętali o tych wszystkich, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze, którzy wszystko co najlepsze złożyli u stóp Matki – Ojczyzny. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie pani dyrektor Marta Magier skierowała słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli za bogatą w treść i wzruszającą część artystyczną. W imieniu Pana Wójta Gminy Żółkiewka zaprosiła wszystkich na gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole dzień ten był prawdziwym świętem. Radośnie obchodziliśmy ponowne narodziny naszej Ojczyzny. Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach.